Duda nie będzie kandydatem na prezydenta? Coraz więcej na to wskazuje

Wygląda na to, że podpisywanie ustaw nie wystarczy. I chociaż Andrzej Duda rozpoczął już kampanię wyborczą, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że PiS zamiast niego wystawi wystawi Beatę Szydło – twierdzą osoby mające dobry kontakt z ludźmi na Nowogrodzkiej. Scenariusz taki miałby być zaskoczeniem dla Platformy Obywatelskiej. Według tego scenariusza Duda będzie grał kandydata do ostatniego momentu i nie jest informowany o planach Kaczyńskiego.

Szydło jest na dzisiaj jedyną osobą, która miałaby jakieś szanse powalczyć Małgorzatą Kidawą-Błońską, przynajmniej według sondaży. W innym przypadku PiS prawdopodobnie przegra wybory prezydenckie a to oznacza upadek Kaczyńskiego. Już dzisiaj niektórzy posłowie PiS obwiniają go winą za de facto przegraną w wyborach do Sejmu i porażkę w Senacie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pomimo zaangażowania ogromnych środków finansowych PiS nie był w stanie przeskoczyć sufitu – realnie wprowadził około 200 posłów, reszta to Solidarna Polska Ziobry i Polska Razem Gowina. To oczywiście nie podoba się działaczom partii Kaczyńskiego.

Kandydaturę Szydło wspiera właśnie Ziobro, który zawarł z nią sojusz przeciwko Morawieckiemu. Bo największym przegranym tej rozgrywki, oprócz wyrzuconej z rządu premier, jest Mateusz Morawiecki, który również miał ambicje by kandydować. Jednak według wielu polityków PiS jest on niewybieralny. Ma blisko zerowe poparcie w samej partii a słabnący Kaczyński nie jest w stanie go przeforsować.

źródło: Twitter