Kara dla Sitka.

Reporter TVP Łukasz Sitek (zezwolił mediom na podawanie personaliów) został skazany na pięć miesięcy pozbawienia wolności za znieważenie policjantów i sokistów. Chodzi o wydarzenia z lutego 2018 roku, gdy Sitek bez biletu wsiadł do pociągu pendolino. Od kierownika pociągu bilet próbował kupić za 10 zł. Bilet faktycznie kosztował 170 zł, a na tyle pracownik TVP się nie zgodził.

Reklamy

Gdy nakazano mu opuścić pociąg Sitek zaczął krzyczeć na pracownika PKP. Interweniowała policja i Straż Ochrony Kolei. Wówczas pracownik TVP zaczął zachowywać się agresywnie i groził im, że ich „załatwi”. Wystawiono mu też mandat, którego nie przyjął. Według funkcjonariuszy Sitek był pod wpływem alkoholu.

Teraz Sąd Rejonowy w Gdyni skazał Sitka na pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 4,5 tys. zł grzywny za znieważenie policjanta, kierownika pociągu i funkcjonariuszy SOK. Ma też zapłacić czterem poszkodowanym osobom po dwa tysiące złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: Gazeta.pl / Wirtualne Media

Poprzedni artykułKidawa-Błońska: Andrzej Duda sam się wyklucza z kandydowania
Następny artykułTVP-CBA zmyśliło historię o burmistrzu Włoch w Maserati. „Rzeczpospolita” ujawnia jak powstał fake news rządowej telewizji