Okłamali Polaków?! ZUS potwierdza, że przyszłe emerytury będą niższe!!!

zus

Beata Szydło kilka lat temu twierdziła, że skrócenie wieku emerytalnego nie spowoduje obniżenia emerytur. ” Kłamstwem jest twierdzenie, jakoby wydłużenie wieku emerytalnego niosło za sobą większe kwoty emerytur” – mówiła była już premier, wyrzucona swego czasu z rządu. Szydło o emeryturę nie musi się martwić, została europosłem i będzie miała europejskie świadczenia. Ale ZUS potwierdził ostatnio oficjalnie, że przyszłe emerytury będą coraz niższe.

Ogólna stopa zastąpienia jest relacją przeciętnej wysokości emerytury do przeciętnej płacy z okresu aktywności zawodowej. Prezes ZUS przyznała w wywiadzie, że , owa stopni będzie się zmniejszać. Innymi słowy mówiąc, zmniejszy się też emerytura.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Czyli ktoś zaczynający pracę od wtorku i odprowadzający przez całe swoje życie milion zł składek będzie miał niższą emeryturę niż obecnie otrzymujący ją emeryt mający odprowadzone 400k składek.” – skomentował to jeden z internautów.

Reasumując, pierwsza emerytura dla nowopłacącego może być niższa niż obecna emeryta z w/w przykładu.

Sprawa emerytur i walącego się systemu jest jedną z przyczyn rosnącej emigracji z Polski.

źródło: Twitter