Alarmujące wyniki badania. Prawie połowa młodych Polaków chce emigrować

To, że emigracja się nasila, widać codziennie na lotniskach i na polskiej granicy. Tysiące młodych ludzi wyjeżdżają szukać lepszej przyszłości w krajach, gdzie przestrzegane jest prawo i gdzie są godne warunki do życia. Pod rządami PiS Polska powoli się wyludnia.

Teraz jednak doszedł kolejny sygnał ostrzegawczy. Europejski Bank Inwestycyjny wyniki ankiety dotyczącej zmian klimatu. Wśród wielu pytań było także takie, o potencjalną zmianę miejsca zamieszkania. Aż 40% osób w wieku 15-29 lat rozważa wyjazd z Polski! A dzisiaj jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Emigracja z Polski dotyczy nie tylko młodych ludzi. Masowo uciekają stąd firmy. Skali zjawiska nikt nie zbadał a rząd może chcieć ukrywać te dane przed opinią publiczną. Faktem jest jednak, że w Czechach, w Niemczech i na Słowacji polskie firmy wyrastają jak grzyby po deszczu.

źródło: RMF FM