Dramat tysięcy mieszkańców Małopolski. Starosta z PiS zamyka ważny most na zjeździe z autostrady.

Do czego prowadzą wieloletnie zaniedbania? Jeden z najważniejszych zjazdów z autostrady A4 przy Wierzchosławicach zostanie dzisiaj zamknięty przez starostę z PiSz powodu fatalnego stanu technicznego, po którym wcześniej puszczano ogromny ruch z autostrady. Naprawdę wcześniej nie można było tego przewidzieć?

Most jest w zarządzie starostwa powiatowego, w którym rządzi od wielu lat PiS. Jeździły tu nawet ciężkie TIRy, które skracały sobie w ten sposób drogę do Tarnowa. Odbywał się po nim ruch lokalny. Teraz utrudnienia w ruchu potrwają wiele lat a mieszkańcy Wierzchosławic okolicznych miejscowości będą musieli codziennie robić nawet 40 kilometrów więcej, by dojechać do pracy czy do szkół w Tarnowie. Powstaną tez ogromne korki na jedynym zjeździe A4 do Tarnowa.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Gdyby wcześniej podjęto decyzję o ograniczeniu ruchu do samochodów osobowych i aut dostawczych oraz podjęto prace naprawcze, sytuacji udałoby się uniknąć. Starostwo dopiero w przyszłym roku będzie prowadzić prace projektowe i przygotowawcze.

źródło: RDN.pl