Bohater afery GetBack Konrad K. przyznał się śledczym: Byłem tajnym współpracownikiem CBA o pseudonimie „Zeus”, spotkania były nagrywane

Źródło: YouTube KPRM

Afera roku?

Konrad K., główny bohater największej finansowej afery ostatnich lat zeznał w prokuraturze, że był tajnym współpracownikiem CBA o pseudonimie „Zeus”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To na podstawie zeznań K. prokuratura zatrzymuje i stawia zarzuty innym osobom, w tym biznesmenom, którzy robili interesy z GetBack. Tym samym śledczy potwierdzili jego wiarygodność.

K. przyznał, że z CBA zaczął współpracę „bardzo długo” przed wybuchem afery. Informacje miał też przekazywać ABW. Co więcej – spotkania miały być nagrywane.

W wyniku afery 10 tys. osób i ponad 170 instytucji straciło w sumie 2,5 mld złotych. W aferze przewijały się nazwiska Kornela Morawieckiego oraz ludzi jego syna – premiera.

K. był twórcą i prezesem GetBack, spółki kontrolowała większość rynku obrotu długami. Firma ta sponsorowała związane z PiS media i ich imprezy, na których nagrody odbierali m.in. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.

Źródło: Onet