Sytuacja układu władzy jak rozbicie dzielnicowe. Ten rząd nie przetrwa roku?

Sytuacja w obozie Kaczyńskiego, Gowina i Ziobry jest bardzo napięta – słychać z okolic Sejmu. To już nie jest zjednoczone środowisko, tylko grupki interesów zażarcie walczące o skrawki sukna Rzeczpospolitej. Stawką są setki milionów złotych i władza a los Polaków mało kogo obchodzi.

Sytuacja Polski przypomina dzisiaj czasy podziału naszego kraju na księstewka. Chory i osłabiony Jarosław Kaczyński otoczony jest ludźmi, którym przestaje ufać i jest coraz bardziej podejrzliwy. Jedno z księstw to Ziobrolandia, w której trwa bezpardonowa walka z Morawiecczyzną i Gowinowem oraz pomniejszymi udzielnymi książętami. Obóz władzy znajduje się w stanie, które można określić jako rozbicie dzielnicowe.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W siłę urosła za to Republika Banasiowa, z której wytoczono potężny atak a armia Banasia szykuje się znów to natarcia. Długi okres trwania rozbicia dzielnicowego przyczynił się do rozbudzenia partykularyzmów partyjnych i osłabienia samego PiS. To zupełnie inna partia niż kiedyś, co widać po chaotycznych wypowiedziach medialnych.

Podziały rosną a ten rząd nie przetrwa najprawdopodobniej roku.

źródło: Twitter