Dania ma 100% energii z wiatru a my coraz więcej energii importujemy

Rząd PiS ma ogromny problem z prądem. Nie dość, że ceny rosną jak szalone, nasze powietrze jest w tragicznym stanie, to jeszcze importujemy coraz więcej energii. Skąd ją importujemy? Z krajów, które potrafią zadbać o swoje elektrownie.

“Dania po raz pierwszy w historii wytworzyła 100% potrzebnej energii z wiatru.” – napisał jeden z internautów. Tak drodzy państwo, 100% zapotrzebowania nowoczesnego kraju z elektrowni wiatrowych to potężny sukces. Polska, która dysponuje długą linią brzegową na Bałtyku, też mogłaby znacząco zwiększyć udział elektrowni wiatrowych w ogólnym bilansie. Ale zdaje się, że to właśnie PiS zabił energetykę wiatrową już na początku swoich nieudolnych rządów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Połączone zasoby energetyki wiatrowej, słonecznej i wodnej, miałyby szansę skutecznie zasilać polskie wsie i miasta. W tą stronę idzie pomysł PSL, który chce stworzyć liczne rozproszone lokalne źródła czystej energii. Transformacja polskiej energetyki nie jest trudna – trzeba jednak nieć jakaś wizje i ją rozwijać – przekonują ludowcy.

źródło: Twitter