Rząd PiS ma ogromny problem z prądem. Nie dość, że ceny rosną jak szalone, nasze powietrze jest w tragicznym stanie, to jeszcze importujemy coraz więcej energii. Skąd ją importujemy? Z krajów, które potrafią zadbać o swoje elektrownie.

„Dania po raz pierwszy w historii wytworzyła 100% potrzebnej energii z wiatru.” – napisał jeden z internautów. Tak drodzy państwo, 100% zapotrzebowania nowoczesnego kraju z elektrowni wiatrowych to potężny sukces. Polska, która dysponuje długą linią brzegową na Bałtyku, też mogłaby znacząco zwiększyć udział elektrowni wiatrowych w ogólnym bilansie. Ale zdaje się, że to właśnie PiS zabił energetykę wiatrową już na początku swoich nieudolnych rządów.

Reklamy

Połączone zasoby energetyki wiatrowej, słonecznej i wodnej, miałyby szansę skutecznie zasilać polskie wsie i miasta. W tą stronę idzie pomysł PSL, który chce stworzyć liczne rozproszone lokalne źródła czystej energii. Transformacja polskiej energetyki nie jest trudna – trzeba jednak nieć jakaś wizje i ją rozwijać – przekonują ludowcy.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułKaruzela w państwowej spółce. Energa ma już dziewiątego prezesa od początku „dobrej zmiany”
Następny artykułPrawybory w Konfederacji: Bosak i Braun z największym poparciem na Mazowszu