Energetyczna zdrada?! Przez nieudolność rządzących Polska musiała kupić prąd zza granicy za 2 miliardy złotych!

Aż 2 miliardy złotych wydaliśmy jako kraj na zakup prądu zza granicy informuje portal Wysokie Napięcie. Import prądu jest w 2019 roku rekordowy. Co to oznacza? Że polskie elektrownie nie są w stanie wytworzyć wystarczającej ilości prądu dla nas wszystkich. W przypadku konfliktu prądu może w naszym kraju po prostu zabraknąć.

Przez cztery ostatnie lata ilość zaniedbań w energetyce musiała znacząco się zwiększyć. Nie oddano ani jednej nowej elektrowni do użytku, nie rozwijano OZE, zatrzymano programy elektrowni wiatrowych, za to zwiększano import węgla. Zaledwie kilkanaście tysięcy osób złożyło wnioski o dotację do instalacji fotowoltaicznych a to i tak inwestycja dla bogaczy, których stać a własny dom oraz wydanie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Z rosnącego importu prądu widać, że Polska zaczyna być krajem uzależnionym energetycznie od sąsiadów i ktoś powinien za to odpowiedzieć. To narażanie Polski i nas wszystkich na niebezpieczeństwo – co się stanie, gdy któregoś dnia odmówi nam się sprzedaży prądu lub będzie szantażować?

źródło: Wysokie Napięcie.