Zmarły niedawno Roger Scruton został wspomniany przez Andrzeja Dudę. Prezydent najwyraźniej jednak zapomniał, że ten brytyjski publicysta był oskarżany o to, że chciał brać po cichu pieniądze od koncernów tytoniowych za pisanie artykułów w których miał chwalić palenie. I to niemało, bo mowa o kwocie 5.500 funtów miesięcznie.

Co więcej, kontrowersyjny akademik proponował, że wykorzysta swoje kontakty polityczne i medialne by publikować te artykuły w najważniejszych mediach. Chodzi o takie tytuły jak Wall Street Journal, The Times, The Telegraph, the Spectator, Financial Times, The Economist czy the Independent.

Reklamy

„Profesor Roger Scruton został ujawniony jako lobbysta przemysłu tytoniowego. Wyciek e-maila ujawnił negocjacje Scrutona z Japan Tobacco International w sprawie organizacji kampanii przeciwko WHO. Profesor Scruton domaga się więcej pieniędzy i wymienia swoje bieżące działania” – pisały brytyjskie media.

Sprawę wypomniał prezydentowi jeden z internautów:

źródło: Twitter

Poprzedni artykułPrzeciw nienawiści: miliony ludzi wsparły WOŚP. To deklaracja przynależności do społeczeństwa i bycia człowiekiem!
Następny artykuł3 miliardy na tępą propagandę dla telewizji. To skandal!