Do maja ma nie być więcej awantur politycznych a sprawa sądów zostanie niedługo wyciszona. Byle przetrwać do wyborów prezydenckich. Jeśli wygra je Andrzej Duda (w co nawet ludzie PiS już nie wierzą) to wtedy rozpocznie się jazda na całego. Co szykuje po majowych wyborach PiS?

Między innymi nowe pomysły na ustawy dotyczące dziennikarzy, koncesjonowanie mediów. Dziennikarzem nie będzie już mógł być każdy. Wśród najbardziej skrajnych pomysłów jest m.in. dużo łatwiejsze blokowanie domen internetowych niż do tej pory. Ale to nie koniec. Na celowniku jest też całkowita likwidacja karty nauczyciela czy ograniczenie praw mundurówki. Będzie też dalsze wzmacnianie uprawnień skarbówki. Skąd takie podejście, które przypomina bardziej Koreę Północną niż demokratyczny kraj w Europie? PiS ma świadomość, że trzeci raz wyborów nie da się wygrać.

Reklamy

Co może stanąć na przeszkodzie tym planom? Pełna mobilizacja społeczna i kryzys, który już jest widoczny. Wpływy do budżetu są dużo niższe od zakładanych, siadają wszystkie branże.

źródło: Twitter / Facebook

Poprzedni artykułKiedy Kinga Duda odda Polsce pieniądze za studia?
Następny artykułFigurska chce zmiany prawa aborcyjnego! Znowu gra? Sejm to teatr – mówi „aktorka”. WIDEO