Dramatyczna sytuacja w Łomży. PiS chciał, by w tym mieście zlikwidować normalny szpital i zrobić szpital zakaźny. Sprzeciwiają się temu pracownicy i mieszkańcy. Do niedawna PiS miał w Łomży bardzo wysokie poparcie, ale prawdopodobnie spadnie ono dramatycznie.

W szpitalu nie ma osób przeszkolonych z chorób zakaźnych. Nie ma środków ochrony. Można ma tylko jeden szpital, natomiast Białystok aż kilka, w tym jeden przygotowany do obsługi chorób zakaźnych. W szpitalu w Łomży jest zaledwie dwóch lekarzy ze specjalizacją w tego typu schorzeniach na 550 łóżek, które są w szpitalu. Jest tutaj zaledwie 13 respiratorów. Do tego przychodnie są zamknięte i starsze osoby pozostały bez opieki medycznej. Ekipa sprzątająca nie ma przeszkolenia i środków ochrony, szpital nie ma też oczyszczalni ścieków, wszystko z niego odprowadzane jest do sieci publicznej – mówią ludzie na szokującym nagraniu.

Reklamy

„My mamy małe dzieci, tu są tysiące ludzi, którzy mają dość tego co robicie. Ja nie chce, żeby moje dzieci umierały w tym mieście, dlaczego chcecie tu ściągać ludzi zarażonych” – wołał łamiącym się z emocji głosem jeden z uczestników spotkania. Nowy dyrektor szpitala odpowiadał mu bardzo niegrzecznie, wręcz impertynencko. Uśmiechał się przy tym… co wywołało furię zgromadzonych.

W sprawę wmieszała się tez Bernadetta Krynicka, była poseł PiS, która… zaatakowała nowego dyrektora.

źródło: MyLomza

https://www.facebook.com/mylomza/videos/567935207136100/

Poprzedni artykułSytuacja przypomina Polskę z 1939 roku?
Następny artykułKryzys? Czas wstrzymać opłacanie ZUS przez małe firmy. Inaczej zbankrutują