Zamach na Sejm.

Wczoraj PiS próbowało złamać prawo i doprowadzić do zmiany Regulaminu Sejmu głosowaniem prezydium Sejmu przez Internet.

Reklamy

Jednak po protestach opozycji (Koalicji Obywatelskiej i Konfederacji) Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wycofała się i zwołała posiedzenie Sejmu na czwartek. Wciąż jednak chce złamać prawo.

„Wieści24” dotarły do dokumentu, który otrzymali wszyscy posłowie. Wynika z niego, że tylko niektórzy posłowie mają być obecni na sali posiedzeń. Pozostali mają głosować z innych pomieszczeń. Podobnie jak pomysł głosowania przez Internet jest to przestępstwo, bo łamie to Regulamin Sejmu.

Artykuł 7 tego regulaminu brzmi: „Posła obowiązuje obecność i czynny udział w posiedzeniach Sejmu oraz organów Sejmu, do których został wybrany. Na posiedzeniach Sejmu posłowie zajmują stałe, wyznaczone miejsca na sali posiedzeń”.

To oznacza, że rozmieszczenie posłów w innych salach niż sala posiedzeń jest niedopuszczalne, a tak przeprowadzone głosowania nie będą ważne.

PiS chce w ten sposób odzyskać większość w sejmowych głosowaniach. Większość tą straciło, gdyż wielu posłów PiS jest zarażonych koronawirusem i nie może brać udziału w obradach Sejmu, na sali plenarnej.

Poprzedni artykułPiS jak SKOK Wołomin stawia na słupy. Kolejny kandydat z kapelusza „zebrał” 100 tys. podpisów
Następny artykułKażda sekunda przybliża go do porażki. PiS wspiera Andrzeja Dudę w tym, żeby przegrał wybory!