Na dwa dni przed końcem miesiąca w wielu miejscach są planowane masowe zwolnienia lub nawet likwidacja całych firm. Przedsiębiorcy nie są w stanie utrzymać przedsiębiorstw z powodu załamania się praktycznie całego rynku. Siadło wszystko i nie widzi tego tylko zaślepiony walką polityczną rząd.

Właściciele firm nie mają wyjścia. Brak przychodów, brak rezerw finansowych i brak realnej pomocy ze strony rządu uniemożliwia kontynuowane działalności. Likwidowane będą sklepy, restauracje, firmy handlowe, usługowe. Ponieważ Polska przestała działać, firmy nie są w stanie opłacać horrendalnie wysokich podatków, których wymaga państwo.

Reklamy

Tymczasem w Anglii zarządzanie o wstrzymaniu VAT nie wymagało żadnej aktywności ze strony firm – po prostu nie płacą VAT i tyle. Mogą ten podatek przeznaczyć m.in. na pensje. Podobnie w wielu innych krajach, przedsiębiorcy są po prostu zwolnieniu z płacenia wielu danin.

Tymczasem PiS gra epidemią i uprawia na niej politykę – czego koronnym dowodem jest wrzucanie po nocy do ustawy antykryzysowej … spraw wyborów. To już nawet nie absurd, to dowód na głębokie odrealnienie kierownictwa tej partii. Wielu posłom od Kaczyńskiego się to zresztą nie podoba. Czy inne partie przygotują ofertę dla tych, którzy chcą odejść z PiS?

źródło: Facebook

Poprzedni artykułŻenująca wypowiedź rzecznika Ministerstwa Zdrowia: lekarzu! nie informuj nas o problemach
Następny artykułPracownicy i przedsiębiorcy jednym głosem: to kartonowa tarcza, która przed niczym nas nie ochroni