Żałosny apel.

Toruński biznesmen Tadeusz Rydzyk wystosował apel do rządu PiS i swoich fanów. Jak przekonuje – w związku z obecną sytuacją (epidemią koronawirusa) potrzebuje, aby państwo wspomogło jego media.

Reklamy

Komunikaty ukazały się w kontrolowanym przez niego Radiu Maryja oraz Telewizji Trwam.

– Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i odpowiedzialnej pomocy świadomych i ofiarnych katolików i Polaków. Szanowni Państwo, kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi wszyscy się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji, pamiętajcie teraz i każdego miesiąca – apeluje biznesmen, przekonując, że jego imperium już wcześniej starczało „skromnie od pierwszego do pierwszego”.

– Albo chcemy obudzić się w świecie lewicowym, gdzie eutanazja jest czymś powszechnym, aborcja jest czymś powszechnym, gdzie tak naprawdę nie ma wartości lub są tylko antywartości, albo chcemy obudzić się w świecie, który jest dla nas istotny, gdzie szanuje się życie, szanuje się ludzi starszych, szanuje się prawdę – zaapelował na antenie TV Trwam prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, Szczepan Wójcik.

Rydzyk chce od rządu m.in. zwolnienia z opłacania składek ZUS przez kilka miesięcy.

Jak wyliczył portal Oko.press od początku rządów PiS do połowy 2019 roku do podmiotów związanych z Tadeuszem Rydzykiem (fundacji, spółek i szkoły wyższej) trafiło ponad 214,2 mln złotych.

Źródło: Gazeta.pl

Poprzedni artykułLeszek Miller: Zachowanie Kaczyńskiego to jawna pogarda dla ludzi, którzy siedzą w domach!
Następny artykułKompromitująca wpadka Dudy we wpisie o Lechu Kaczyńskim. Aż trzy błędy!