TVPiS dalej promuje spasionego Odyńca Kaczyńskiego. Duda przemawiał prawie godzinę

0
Reklamy

Szczujnia za 2 mld dalej jątrzy

Reklamy

Między godziną 21:00 a północą Andrzej Duda dostał aż 56 minut czasu antenowego na przemowy. Na drugim miejscu Rafał Trzaskowski z wynikiem 8 minut.

Gdy o 20:00 TVP 1 pokazywała jeszcze „Annę Kareninę”, na TVP Info trwał już wieczór wyborczy. Połączeni ze studio eksperci debatowali nad tym, czy w Polsce powinna zostać utrzymana tradycja ciszy wyborczej. Chwilę przed 21:00 połączono się z korespondentami nadającymi ze sztabów kandydatów. Wszyscy mówili to samo – wielkie emocje, oczekiwanie, nerwy.

O 21:00 już na antenie TVP 1 i TVP Info Michał Adamczyk podał wynik wyborów. Andrzeja Dudę ogłoszono zwycięzcą pierwszej tury i natychmiast połączono się z jego sztabem. Wyemitowano cały wiec urzędującego prezydenta – od początkowych śpiewów „sto lat”, przez całą przemowę, aż do odśpiewania hymnu przez parę prezydencką. Wszystko to trwało bite 30 minut, a TVP nie uroniła z wystąpienia ani sekundy, nie przerwała tego nawet krótkim komentarzem.

Od godziny 21:00 do północy w studiu wyborczym TVP proporcje wyemitowanych przemów kandydatów były następujące:

  • Andrzej Duda – 56 minut w dwóch turach (34 minuty zaraz 21:00 i kolejne 22 minuty około 23:00);
  • Rafał Trzaskowski – 8 minut zaraz po przemowie Dudy. Po Trzaskowskim kończy się transmisja na TVP 1, zostaje tylko TVP Info;
  • Szymon Hołownia – 5 minut (chwilę po 22:00);
  • Krzysztof Bosak – 2 minuty (zaraz po Hołowni);
  • Robert Biedroń – 3 minuty (pokazany po 23:00, po drugim długim wystąpieniu Dudy w Strzelcach);
  • Władysław Kosiniak-Kamysz – 3 minuty (po Biedroniu).

Źródło: oko.press

 

Jan Piński - polityka