Małgorzata Trzaskowska na Facebooku skomentowała ostatnie wydarzenia w Warszawie, kiedy to policja brutalnie spacyfikowała pokojowy protest środowiska LGBT.

– Moi Drodzy, mamy rok 2020, a Polki i Polacy muszą się upominać o podstawowe prawa do godności i życia w poczuciu bezpieczeństwa.

Obserwowałam to, co wydarzyło się w Warszawie i nie rozumiem tej agresji i wrogości, z którą władza atakuje młodych ludzi. Tęczowa flaga już dawno znaczy o wiele więcej: tolerancję, akceptację, otwartość, a teraz dodatkowo opór wobec mowy nienawiści. Reakcja władz była niewspółmierna do sytuacji. Wystarczy, abyśmy wszyscy się wzajemnie szanowali.

Reklamy

Nasi sąsiedzi, przyjaciele, naukowcy, artyści czy po prostu zwykli ludzie – dobrzy i mądrzy – chcą tylko zwyczajnie żyć, a mają problem z tym, że idąc po ulicy ryzykują pobicie, są znieważani lub zastraszani.

Nie wyobrażam sobie, co czują matki, które słyszą jak wysyła się ich dzieci „do gazu”. To jest właśnie mowa skrajnej nienawiści obok której, kto jak kto, ale my Polki i Polacy nie możemy przechodzić obojętnie – napisała Trzaskowska.

https://www.facebook.com/malgorzata.m.trzaskowska/photos/a.112222233870046/144512600641009/?type=3&theater

 

Poprzedni artykułNasz rząd ma wreszcie sukces! W ciągu ostatnich dni wzrost liczby przypadków zakażenia koronawirusem był u nas trzykrotnie wyższy niż we Włoszech!
Następny artykułJoachim Brudziński wulgarnie kpi ze środowiska LGBT: Módlcie się aby waszymi występkami zawsze zajmowała się polska policja