Ukrywanie pedofilii przez ministerstwo

Reklamy

Resort sprawiedliwości nadzorowany przez Ziobrę nakazał usunięcie artykułu cenionej psycholożki Ewy Kusz. Przeanalizowała ona, jak Kościół katolicki z różnych krajów radzi sobie z problemem pedofilii.

Na Jasnej Górze zaledwie trzy dni temu biskupi dyskutowali o ochronie dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w Kościele. Urzędnicy w Ministerstwie Sprawiedliwości pokazali, jak to może wyglądać w praktyce. Podległy Ziobrze Fundusz Sprawiedliwości wydał polecenie usunięcia z najnowszego numeru kwartalnika “Dziecko Krzywdzone”, na który daje środki, artykułu doktor Ewy Kusz o prewencji wykorzystywania seksualnego w Kościele, przy okazji sugerując chrystianofobię autorki.

“Jeśli ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, do czego prowadzi sytuacja, którą nazywam trwałym konkubinatem kierownictwa Konferencji Episkopatu Polski z rządem Prawa i Sprawiedliwości, to dzięki najnowszym działaniom Ministerstwa Sprawiedliwości może się o tym naocznie przekonać. Rząd staje się bardziej katolicki od papieża, a Kościół traci wiarygodność” – uważa Zbigniew Nosowski z czasopisma “Więź”.

– Przypominają mi się czasy sprzed trzydziestu, czterdziestu lat. Tylko że wtedy nie byłam w takim wieku, żeby mnie cenzurowano – mówi autorka usuniętego artykułu. Doktor Ewa Kusz jest psychologiem i seksuologiem. Dwukrotnie była świecką audytorką synodu biskupów w Watykanie, a od ponad sześciu lat jest wicedyrektorem Centrum Ochrony Dziecka.

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułBeata Mazurek obrzydliwie kpi z „Nowej Solidarności” i zaangażowanych w ruch Polaków: Niekompetencja, lenistwo, oszustwo
Następny artykułPolitycy PiS żądają pieniędzy. Czy koryta wystarczy dla wszystkich?