Szczególna ochrona ministra

Reklamy

Strefa zamknięta dla ruchu lotniczego w promieniu 600 m od domu. Kilkanaście kamer na terenie posiadłości. Opancerzona limuzyna eskortowana przez dwa inne samochody. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest chroniony lepiej niż premier.

Ziobro mieszka we wsi Jeruzal, położonej niedaleko Skierniewic. Posiadłość znajduje się ok 200 m. od najbliższych zabudowań, dwa kilometry od drogi asfaltowej. Ze względu na bezpieczeństwo ministra i jego rodziny jest miejscem szczególnie chronionym.

Na lotniczych mapach to miejsce jest zaznaczone jako strefa EPR 123, czyli zastrzeżona dla ruchu lotniczego. Nad domem ministra nie mogą latać samoloty i drony na wysokości niższej niż 600 m. Zwolnione z zakazu są maszyny wojskowe, ratownicze i pojazdy o statusie HEAD.

Zakaz lotów nad poszczególnymi posesjami jest w Polsce rzadkością. Dotyczy on centrum Warszawy, a także obiektów o szczególnym znaczeniu dla państwa. Wśród nich są m.in. szkoła wywiadu w Kiejkutach, czy rafinerie naftowe w Gdańsku i Płocku. Czasowo ruch lotniczy wstrzymuje się nad Juratą, gdy w prezydenckiej rezydencji odpoczywa głowa państwa.

Źródło: onet.pl, Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułMarek Suski ostro o Rafale Trzaskowskim: Ucieka w pomroczność jasną
Następny artykułZemsta za ujawnienie taśm z pedofilami z afery podkarpackiej. Medialne uderzenie w Patryka Vegę