Konkurs dla swoich

Reklamy

Tomasz Sakiewicz ma szansę zdobyć tytuł… „ambasadora Polski”. Pisowski dziennikarz został nominowany w plebiscycie KGHM Polska Miedź.

„Szanowni Państwo. Zostałem nominowany do nagrody publiczności w plebiscycie KGHM Polska Miedź 'Ambasador Polski’. Plebiscyt ma na celu wyróżnienie osób, które swoją działalnością przyczyniły się do budowania dobrej opinii o Polakach jako narodzie” – pochwalił się na Twitterze Sakiewicz.

Na stronie plebiscytu opublikowano też uzasadnienie nominacji dla Sakiewicza. „Dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny dziennika Gazeta Polska Codziennie’. Inicjator Klubów Gazety Polskiej, zrzeszających Polaków na całym świecie” – czytamy.

Wyjaśnijmy, że Sakiewicz jest jednym z dziennikarzy, którzy są kojarzeni z mediami przychylnymi „dobrej zmianie”. Stąd nominacja w plebiscycie, który organizuje państwowa spółka, może być odbierana bez zaskoczenia. Niektórzy zastanawiają się jednak, czym Sakiewicz zasłużył sobie na wyróżnienie.

„To mówi Pan, że buduje Pan dobry wizerunek Polski zagranicą? Nie wiem kto Pana zgłosił do tego plebiscytu, ale zagranicą nikt o Panu nie słyszał. Może to i lepiej” – napisał jeden z internautów.

Źródło: natemat.pl, Twitter

Poprzedni artykułPraca za pomówienia. Tak podwładni europosła PiS Ryszarda Czarneckiego walczą o PZPN
Następny artykułZróbmy w końcu wystawę: Jarosław Kaczyński – człowiek śpioch.