Praca dla żony Rzecznika Praw Dziecka

Reklamy

Absolwentów wydziałów prawa, kandydatów na adwokatów egzaminować na aplikację będzie Joanna Piwowarczyk-Pawlak, która sędzią została w lipcu zeszłego roku. W komisji zasiądzie jako przedstawicielka ministra sprawiedliwości. Prywatnie jest żoną Rzecznika Praw Dziecka, który wcześniej pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości. – Nie widzę tu konfliktu interesów – powiedział Mikołaj Pawlak.

Sędzia Joanna Piwowarczyk-Pawlak ma jako przedstawicielka ministra sprawiedliwości wejść w skład jednej z warszawskich komisji egzaminacyjnych na aplikację adwokacką. Praca w komisji zajmuje jeden weekend w roku. Zarobki za sprawdzenie testów w komisji w stolicy, gdzie kandydatów z reguły jest najwięcej, to nawet kilka tys. zł.

W stołecznej komisji nr 8, do której trafiła żona RPD zasiądzie również prof. Elżbieta Karska, prywatnie żona europosła PiS Karola Karskiego. Będzie tam jako reprezentantka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, na którym wykłada.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułW Smoleńsku jednak nie było wybuchu! Prokuratura po 10 latach zawnioskowała o areszt dla… kontrolerów ruchu
Następny artykułKaczyński rozgrywa koalicjantów. „Bezkarność plus” w zamian za stołki