W łamach „Rzeczpospolitej” Radosław Sikorski mówił o słynnym liście 50 ambasadorów, krytykującym działania rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– [List] Stawia nas w roli kraju pouczanego. Polscy ambasadorowie też podpisują takie listy, ale w krajach, w których łamie się prawa człowieka, gdzie należy pouczyć jakiś reżim. Szokujące jest dla mnie nie tylko to, że inicjatorem listu były ambasady USA i Wielkiej Brytanii, czyli nasi sojusznicy, ale również to, że sojusznicy z Unii Europejskiej pozwolili przyłączyć się do tego ambasadorowi Wenezueli. To znaczy, że uważają, że nawet Wenezuela może nas pouczać o praworządności. W ich oczach upadliśmy bardzo nisko – mówił Sikorski.

Reklamy

– Jarosław Kaczyński kojarzy się bardziej z ofermą pułkową, nie Aleksandrem Macedońskim. Jest bliżej Szwejka – dodał Sikorski, mówiąc o objęciu funkcji wicepremiera przez Jarosława Kaczyńskiego.

Poprzedni artykułRafał Trzaskowski: Idziemy do przodu!
Następny artykułMichał Szczerba trafnie o powodach nominacji ministerialnej dla Czarnka: Homofobiczny minister ma przykryć wszystkie afery