18 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSAndrzej Sośnierz mówi, jak jest: "Przyznajmy się, mamy epidemię rozproszoną, bo nie...

Andrzej Sośnierz mówi, jak jest: „Przyznajmy się, mamy epidemię rozproszoną, bo nie wyłapywaliśmy tych, którzy zakażają”

Coraz więcej zachorowań

Reklamy

„Przyznajmy się, mamy epidemię rozproszoną, bo nie wyłapywaliśmy tych, którzy zakażają. Zakażają ci, którzy mają wirusa, a nie chorują. Oni są aktywni, dobrze się czują, oni epidemię roznieśli” – mówi były szef NFZ Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia. Dodał, że jego zdaniem „tych, którzy mieli wirusa, w Polsce jest w tej chwili około 300-400 tysięcy”.

Sośnierz powiedział, że „szacuje, że tych, którzy mieli wirusa, w Polsce jest w tej chwili około 300-400 tysięcy”. – Duża grupa rozproszona po społeczeństwie zakażała i zakaża. Jest ich coraz więcej – mówił.

Pytany, ile osób rzeczywiście jest dzisiaj dziennie zakażonych, odpowiedział, że „dziennie kilka tysięcy zakażonych”. – Myślę, że około czterech tysięcy dziennie mamy. W związku z tym, że testujemy tylko objawowych. Testujemy tych, którzy się poczuli źle, a jest duża grupa i to jest większość, którzy nie mają żadnych objawów – zauważył.

Źródło: tvn24.pl

Musisz o tym wiedzieć!