28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSPolska Agencja Kosmiczna - sposób PiS na nowe Koryto Plus

Polska Agencja Kosmiczna – sposób PiS na nowe Koryto Plus

Kaczyński chce lecieć na księżyc?

Reklamy

Mimo pandemii, nadciągającego kryzysu i gigantycznej dziury budżetowej, politycy myślami bujają w kosmosie. Ponad 23 miliony złotych przez 4 ostatnie lata kosztowała Polaków działalność Polskiej Agencji Kosmicznej. Jest to odpowiednik agencji kosmicznej NASA.

Polska Agencja Kosmiczna zajmuje się wieloma kosmicznymi sprawami. Jedną z nich jest opracowanie wieloletniego Krajowego Programu Kosmicznego. Do tej pory się nie udało. „Program Kosmiczny na lata 2019–2021 nigdy nie został przyjęty przez ministra rozwoju, który go zamówił. Dokument nie spełniał m.in. kryteriów określonych w Polskiej Strategii Kosmicznej” – mówi Agnieszka Gapys, rzeczniczka PAK.

Tymczasem zatrudnienie w agencji zajmującej się m.in. „systemem świadomości sytuacyjnej w przestrzeni kosmicznej” stale rośnie. Na etatach jest blisko 50 osób, a na rok 2020 PAK dostała ponad 12 milionów złotych dotacji, z czego blisko 7 mln na pensje. Jakby tego było mało, na promocję tajemniczych działań PAK idzie prawie 82 tys. złotych rocznie.

Źródło: msn.com, Fakt

Musisz o tym wiedzieć!