„wPolityce.pl” i politycy układu władzy bronią Przemysława Czarnka, mimo że będąc chorym na koronawirusa, wbrew jakimkolwiek zasadom bezpieczeństwa, poszedł do szpitala na odwiedziny do członka swojej rodziny i prawdopodobnie zaraził pacjentów. Czarnek opublikował teraz dokument, który… potwierdza jego winę.

Z zarządzeniu wojewody, które przytoczył, mowa jest o szczególnie uzasadnionych przypadkach wizyt w szpitalach. Odwiedziny o bliskiej osoby taką okolicznością nie są.

Reklamy

Czarnek, jak Kaczyński w czasie epidemii, chodzi sobie gdzie chce i jak chce a potem udaje, że się nic nie stało. W tym samym czasie tysiące ludzi nie może odwiedzać swoich bliskich w szpitalach, bo koronawirus. Żenujące są tłumaczenia tego polityka i żenująca jest jego obrona przez propisowskie media.

Polacy jasno ocenili taką postawę Czarnka. „Człowiek pretendujący do najwyższych stanowisk w państwie powinien dawać przykład odpowiedzialnego postępowania w dobie pandemii, a nie cwaniaka, który wykorzystuje dziury w prawie, choćby i nawet cel był szczytny. Szczególnie, że jest członkiem partii rządzącej, tworzącej prawo.” – skomentował jeden z internautów.

Poprzedni artykułHaniebny rekord PiS. Epidemia wymyka się spod kontroli
Następny artykułMocna wypowiedź Marcina Matczaka o PiS: wielkie pompatyczne słowa i małostkowe własne interesy