Lista afer PiS

Aktualizowana lista, codziennie nowe afery władzy

Strona główna Polityka krajowa PiS Kaczyński boi się utraty władzy. PiS wprowadzi stan wyjątkowy, by zdławić protesty?

Kaczyński boi się utraty władzy. PiS wprowadzi stan wyjątkowy, by zdławić protesty?

Grozi nam poważne ograniczenie demokracji

Reklamy

Jeśli rząd PiS zdecyduje się wprowadzić w Polsce stan wyjątkowy, będzie mógł zakazać zgromadzeń, protestów i cenzurować prasę. Nie ma to nic wspólnego ze stanem klęski żywiołowej, o którego wprowadzenie w związku z pandemią od wiosny apelują eksperci prawni, RPO i opozycja.

Czy władza wprowadzi w Polsce stan wyjątkowy? Będą czołgi na ulicach? Co planuje Jarosław Kaczyński? Na te pytania od kilku dni próbują odpowiedzieć kolejni publicyści i komentatorzy. Wszystko przez „orędzie” prezesa PiS z 27 października 2020. Ogólnopolskie protesty po haniebnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji Kaczyński sprowadził w nim do ataku na Kościół katolicki. A atak na Kościół do ataku na polskość.

Kaczyński – już w butach wicepremiera odpowiedzialnego za bezpieczeństwo – w tonie niebezpiecznie podobnym do gen. Wojciecha Jaruzelskiego, oświadczył, że obowiązkiem państwa i obywateli jest „obrona polskich kościołów”. Za wszelką cenę.

„Boję się, że ta sytuacja zostanie wykorzystana do tego, by w poważny sposób ograniczyć nasze prawa i wolności obywatelskie” – powiedział Rzecznik Praw Obywatelskich. Adam Bodnar ostrzegał, że rządzący w reakcji na protest mogą planować wprowadzenie w Polsce stanu wyjątkowego.

Źródło: oko.press

Poprzedni artykuł[PILNE] Uwaga na prowokacje na dzisiejszym marszu! Żandarmeria Wojskowa ściąga do Warszawy
Następny artykułDynia na Halloween z symbolem rewolucji przeciwko PiS