Polityka ma być roztropnym dbaniem o dobro wspólne. Jej miarą jest dążenie do prawdziwej suwerenności i bezpieczeństwa. Bardziej suwerenna będzie jeśli się gospodarczo rozwija. Wy tych środków na rozwój chcecie pozbawić Polaków. Nie pozwolimy na to. Jeżeli władza schodzi z drogi roztropności, to rolą konstruktywnej opozycji jest wzywać do opamiętania. Będziemy stać na straży tego, by rolnicy, przedsiębiorcy, samorządy, wszyscy Polacy nie stracili ani jednego euro przez wasze błędy – mówił w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz.

Weto jest silną bronią, ale tylko do momentu jego użycia, a nie w momencie użycia. To tak jak z przyciskiem atomowym. Czy wy dziś zdajecie sobie sprawę, że używając go narażacie wszystkich Polaków na stratę miliardów euro? Dyplomację sprowadziliście do rozstrzygania sporów we własnym rządzie. Ma rozwiązać walkę między premierem a grupą radykałów. Zażegnaliście kryzys wewnątrz koalicji, ale ulegliście szantażowi tej grupy.

Reklamy

Mamy trzy proste punkty: po pierwsze, przestrzegajcie praworządności. Po drugie, za wasze błędy nie mogą płacić Polacy. Będziemy strażnikiem tej zasady. Po trzecie, jeśli rząd nie chce wydatkować środków, one powinny przejść bezpośrednio do samorządów – podsumował Kosiniak-Kamysz.

źródło: Twitter / Sejm

Poprzedni artykułRząd nie publikuje wyroku TK. Urzędnicy PiS kuriozalnie się tłumaczą
Następny artykułPosłowie opozycji do Kaczyńskiego: “Będziesz siedział!”