Obajtek załatwił Morawieckiego, elektromobilność? Ale nie w Polsce! Orlen szuka kasy w portfelach kierowców samochodów elektrycznych

Obajtek załatwił Morawieckiego. W ramach dobijania elektromobilności w Polsce Orlen wprowadza opłaty za ładowanie samochodów elektrycznych na swoich stacjach. Początkowo będzie to pięć stacji, ale docelowo wszystkie – informuje portal Elektrowóz.pl. To oznacza, że elektromobilność w Polsce będzie rozwijać się jeszcze słabiej niż do tej pory.

Jedną z zachęt dla kupowania aut nie emitujących zanieczyszczeń były właśnie bezpłatne ładowarki. Dopóki takich samochodów jest bardzo mało, jest to rozsądny pomysł by promować elektromobilność. Ale Daniel Obajtek, prezes Orlenu, ma inną wizję niż Morawiecki. Rozwój elektrycznych samochodów w Polsce jest najwyraźniej nie po drodze z jego pomysłami. Dlatego Orlen wprowadza słone opłaty za swoje ładowarki.

Reklamy

Tymczasem właśnie Orlen mógłby – gdyby tylko chciał i starczyło odwagi – być liderem elektromobilności, promowania czystego transportu. No ale trzeba skądś znaleźć kasę na kupno mediów na potrzeby partyjne.

źródło: Elektrowóz.pl