W przestrzeni publicznej coraz częściej pojawiają się pomysły, aby przeprowadzić lustrację majątkową wszystkich osób, które dorobiły się na dobrej zmianie. Oświadczenia lustracyjne powinni złożyć nie tylko politycy, ale też członkowie rad nadzorczych, zarządów oraz pracownicy zatrudnieni w latach 2015-2021 w spółkach skarbu państwa.

W szczególności warto wyjaśnić źródła ogromnego majątku, który nagle pojawił się w rękach działaczy politycznych i wyjaśnić przepływy do prywatnych firm, które płyną m.in. ze spółek skarbu państwa ale też m.in. z mediów publicznych – piszą pomysłodawcy lustracji. Zbieraniem oświadczeń mógłby się zająć Instytut Pieniędzy Narodowych, powstały na bazie przekształconego IPN. Nowa Polska, która nastanie po PiS, musi być krajem który szanuje pieniądze podatników i wyjaśnia kto i komu dawał zarobić.

Reklamy

Pomysł zbadania majątków nie podoba się wielu osobom, w tym prezenterom i “dziennikarzom” z TVPiS, którzy otrzymują gigantyczne gaże za plucie na Polaków i opozycję. Muszą mieć świadomość, że dzień taki kiedyś nadejdzie… Wtedy nie da się ukryć willi, apartamentów, drogich zegarków i luksusowych samochodów za propagandę.

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułRozsądny plan Kosiniaka-Kamysza: nie dotować TVP, zrezygnować z CPK
Następny artykułStatystyki zadają kłam oficjalnej propagandzie. Polska wśród najbiedniejszych krajów Europy