Jak donosi dzisiejsza „Rzeczpospolita”, w najlepsze trwają utajnione prace rządowego Komitetu do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych, kierowanego przez Jarosława Kaczyńskiego.

W jego skład wchodzą ministrowie: obrony, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych, oraz koordynator służb specjalnych.

Reklamy

– Komitet pracuje bardzo intensywnie, a efekty tych prac będą bardzo poważne i znajdą się w rekomendacjach dla rządu i premiera. Propozycje będą wskazywały rozwiązania systemowe w zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz obronności – mówi dziennikowi poseł Zbigniew Hoffmann, sekretarz Komitetu.

Mówiąc w skrócie, Kaczyński pracuje nad tym, jak skutecznie zarządzać pandemią w kraju.

– Nie można tego zrobić, powołując nowy, polityczny twór złożony z ministrów, a nie merytorycznych ekspertów. Nikt na świecie nie tworzy kolejnych ciał po to, by coś naprawdę koordynować, wymieniać się informacjami – powątpiewa w efekt prac Kaczyńskiego Krzysztof Liedel, uznany ekspert ds. bezpieczeństwa.

Poprzedni artykuł“Pomylili adresy i weszli do kancelarii, która ma biura obok”. Giertych ujawnia kompromitującą wpadkę CBA
Następny artykułKrystyna Janda oskarża media publiczne: Boję się, że spotka mnie coś złego