Pod klubem Face 2 Face w rybniku doszło do skandalicznej sytuacji, w której funkcjonariusz policji mimo wezwań do przedstawienia się, przez siedem minut nie jest w stanie tego zrobić, ignoruje wezwania do zachowania zgodnego z prawem.

To kolejny przykład, który pokazuje że policja przestała być formacją, która przestrzega prawo a stała się wykonawcą politycznej woli, której celem jest represjonowanie społeczeństwa. Na takie zachowania nie ma zgody.

Reklamy

Do tego zdarzenia doszło w Rybniku, pod klubem Face 2 Face, który jako jeden z pierwszych uruchomił się, powołując na wyroki sądów, które potwierdzają nielegalność rozporządzenia premiera Morawieckiego.

Funkcjonariusze, którzy łamią ustawę o policji, narażają się na odpowiedzialność z tytułu art. 231 kodeku karnego. Po złożeniu zawiadomienia do prokuratury taki funkcjonariusz może być zawieszony w czynnościach i będzie otrzymywał tylko pół pensji. Po prawomocnym wyroku możliwy jest też pozew na drodze cywilnej – przypominają prawnicy.

 

Poprzedni artykuł“Co wolno rasie panów, to nie wam szaraki.” Giertych wbija szpile PiS i Krystynie Pawłowicz
Następny artykułSikorski mocno! “Świadomość, że z chęci dogodzenia Kaczyńskiemu zmusiło się tysiące kobiet do donoszenia cierpiących, nieuleczalnie chorych płodów musi być stresująca”