Chaos w Porozumieniu Jarosława Gowina przywołuje wydarzenia z 2007 r.

Wtedy to Jarosław Kaczyński, pragnąc zniszczyć „Samoobronę” i Ligę Polskich Rodzin doprowadził do upadku swój własny rząd. Teraz wiele wskazuje na to, że sytuacja się powtarza.

Reklamy

Nie bez przyczyny Adam Bielan uchodzący za człowieka Kaczyńskiego, wywołał kryzys w Porozumieniu, który w zamierzeniu miał zapewne służyć przejęciu tej partii i uczynienie z niej bezwolnego wykonawcę poleceń Prezesa. I ponownie jak w 2007 r.  działanie, które w planach miało służyć wzmocnieniu władzy, zaczyna się przeistaczać w kryzys, który może doprowadzić do upadku cały obóz rządowy.

– Operacja “Gowin” przypomina operację “Lepper” z 2007. W obu Kaczyński z pomocą pachołków próbował uciąć głowy liderom przystawek i przejąć korpusy z przylepionymi głowami jego kreatur. Partia stanęła za Lepperem i JK stracił władzę. Na razie Porozumienie stoi za Gowinem – zauważa na Twitterze Waldemar Kuczyński.

Poprzedni artykuł“Hotele pisowskie mogą działać. Inne mają zostać wykupione.” Książka Giertycha, znów okazała się prorocza
Następny artykułJarosław Kaczyński powinien wypłacić Komendzie odszkodowanie za grzechy brata. To przez naciski Lecha Kaczyńskiego skazano go za zabrodnie, których nie popełnił