Ekspert miażdży narrację mundurowych. Bandyci z policji, bili dziewczynę w brzuch i uderzyli w krtań.

Pisowskie ZOMO zaatakowało w Głogowie bezbronną dziewczynę. Na szokującym filmie widać jak jest bita. Jeden z byłych policjantów zamieścił krótką analizę wydarzeń.

„Obejrzałem dokładnie filmy z różnych ujęć. Widać na nich, że dziewczyna ucieka z policyjnego kotła. Funkcjonariusz, który ją zaatakował, zrobił to w sposób urągający przepisom. Na filmie widać uderzenie w brzuch czubkiem pałki, które można stosować tylko w stanie zagrożenia życia. Widać też jak uderza ją w krtań, być może nieudolnie próbując złapać. Żadne z zachowań, które widziałem na filmach, nie usprawiedliwia takiego działania. Dziewczyna ani przez moment nie stanowiła zagrożenia dla nikogo.” – napisał były policjant.

Reklamy

„Do prewencji wybierane są osoby z niskim ilorazem inteligencji a wysokim poziomem agresji. Muszą takie być, by słuchać rozkazów i sprawnie działać przeciwko agresywnym kibicom lub tłumom zagrażającym mieniu. Tutaj widać wyraźnie, że tacy funkcjonariusze nie radzą sobie psychicznie w sytuacji, gdy mają do czynienia z normalnymi ludźmi. Dowódca plutonu, który nie zareagował, ponosi za to bezpośrednią odpowiedzialność.”

W sprawę bestialskiego napadu na dziewczynę w Głogowie interwencję zapowiedział poseł Michał Szczerba oraz znany adwokat Roman Giertych.

źródło: Facebook