A to dobre! Sąd wstrzymał przejęcie przez Orlen Polska Press… a Daniel Obajtek nie przyjmuje tego do wiadomości

Tego się PiS nie mógł spodziewać. Sztandarowy projekt „repolonizacji” mediów został wczoraj powstrzymany przez… warszawski sąd.

Sędziowie uwzględnili wniosek Adama Bodnara dotyczący wstrzymania zgody prezesa UOKiK na przejęcie przez Orlen koncernu medialnego Polska Press.

Reklamy

– Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich o wstrzymanie wykonania decyzji Prezesa UOKIK w sprawie koncentracji – przejęcia przez PKN Orlen spółki Polska Press – poinformowało biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Polska Press jest wydawcą 20 dzienników regionalnych oraz 150 tygodników lokalnych. Koncern dysponuje także wieloma portalami informacyjnymi.

Od dawna podnoszono uzasadnione obawy, że przejęcie firmy przez państwowy koncern, może w istocie być pierwszym krokiem zmierzającym do tego, by podporządkować niezależne media partii rządzącej.

– Nie otrzymaliśmy żadnej informacji z sądu na temat Polska Press. Jestem zdumiony, że to Pan Adam Bodnar ogłasza rzekome postanowienie sądu, powołując się na jakąś rozmowę telefoniczną. Zdziwiłoby nas, gdyby sąd zdecydował się podjąć taką decyzję, nie mając kompletu dokumentów – przekonuje Daniel Obajtek.