Duda chce zmienić Konstytucję? Tylko po to, by dogodzić… Kukizowi

Prezydent Andrzej Duda powiedział wczoraj, że nie wyklucza wprowadzenia zmian do Konstytucji. Ich celem miałby być wprowadzenie instytucji sędziów pokoju. To jeden z postulatów Pawła Kukiza.

– Wprowadzenie instytucji sędziów pokoju i zmniejszenie obciążenia sądów powszechnych może być sposobem na zmniejszenie bolączek wymiaru sprawiedliwości: przewlekłości postępowań i braku zaufania obywateli – stwierdził Andrzej Duda.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Wiemy, że dwoma największymi bolączkami wymiaru sprawiedliwości (…) są generalnie rzecz biorąc brak zaufania do wymiaru sprawiedliwości – a przynajmniej brak zaufania w takim stopniu, jak byśmy tego oczekiwali – i opieszałość wymiaru sprawiedliwości, czyli przedłużające się w niemożliwy sposób skomplikowane postępowania, których obywatele bardzo często nie rozumieją – przekonuje Duda.

Jednym słowem, PiS jest gotów wprowadzać dowolne zmiany w Konstytucji, byle tylko uzyskać wsparcie ze strony Kukiza i jego paru „szabel” w Sejmie.