Najnowszy sondaż: Hołownia coraz bliżej PiS!

Badania, przeprowadzone przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl pokazują, że sukcesywnie zmniejsza się przewaga, jaką PiS ma nad partiami opozycyjnymi.

Co prawda partia Kaczyńskiego ciągle może liczyć na poparcie 35 proc. badanych. Jednak coraz większą sympatią Polaków cieszy się Polska 2050 Szymona Hołowni, która w badaniu zdobyła 26 proc. głosów, czyli aż o 2 proc. więcej niż poprzednio.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Kolejnych 16 proc. badanych deklaruje poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Lewica zaś cieszy się sympatią 10 proc. Polaków. Reprezentację w Sejmie zdobyłaby także Konfederacja, która może liczyć na 8 proc. głosów.

Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków N=1072 osób w dniach od 16 do 19 kwietnia 2021 roku.