Skandal! Ziobro broni Rydzyka procesie toczącym się przeciwko redemptoryście!

To kolejny przykład na to, jak bardzo politycy Zjednoczonej Prawicy nie szanują obowiązującego w Polsce prawa. I że ważniejszy dla nich jest partyjny interes, niż przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Zbigniew Ziobro, wszak urzędujący minister sprawiedliwości i prokurator generalny, wyraził swoje poparcie dla o. Tadeusza Rydzyka. Przeciwko wpływowemu zakonnikowi, oraz członkom zarządu fundacji Lux Veritatis toczy się postępowanie w procesie o zatajenie wydatkowania pieniędzy, które dostała z budżetu państwa.

Reklamy

– Jako prokurator generalny mam ogląd tej sprawy i mogę powiedzieć, że skierowanie oskarżeń wobec przedstawicieli fundacji bez żadnego aktu oskarżenia jest skrajnym nadużyciem prawa – stwierdził Ziobro, przekonując, że fundacja ojca Rydzyka, nie zrobiła nic złego.

– Tutaj nie chodzi o sprawiedliwość i prawo, lecz o nękanie i inwigilacje. To są metody wzięte rodem z reżimu Łukaszenki. […] Chciałbym wyrazić słowa solidarności z ojcem dyrektorem i całą Rodziną Radia Maryja. Wszyscy jesteśmy z państwem, bo to, co się dzieje, jest szykanowaniem, które nie mieści się w głowie – zadeklarował minister sprawiedliwości.