PSL prezentuje nowy program. Dobre rozwiązania, lepsza Polska

PSL przygotowało i prezentuje program dla Polski. To dobre rozwiązania, to lepsza Polska – przekonywał dzisiaj w Rzeszowie Władysław Kosiniak-Kamysz. Program dotyczy wszystkich obszarów, istotnych dla życia Polaków. Wyższe zarobki, lepsza edukacja, stabilne prawo, skuteczna ochrona zdrowia – to podstawy nowego programu.

Prezes PSL zaprezentował m.in. założenia dotyczące służby zdrowia: „Ochrona zdrowia wymaga szczegółowych rozwiązań. Od samego zwiększenia nakładów sytuacja się nie zmieni. Gdzie trafią te środki. Czy trafią choćby do szpitala w Rzeszowie? Jeżeli państwo pobiera akcyzę od papierosów czy alkoholu, to te środki – pochodzące z produktów, które powodują wiele schorzeń – powinny trafiać na ochronę zdrowia” – mówił w Rzeszowie.

Reklamy

„Nie ma zgody na nacjonalizację szpitali. Nie można wszystkiego scentralizować, ograniczyć zarządzanie do jednej ulicy w Warszawie. Proponujemy inne rozwiązanie: jeden koordynator w województwie” – dodał Kosiniak-Kamysz.

„Kolejki do specjalistów się wydłużyły. Diagnostyka w czasie pandemii padła. Każdy kto płaci składki powinien mieć zapewniony dostęp do ochrony zdrowia. Proponujemy refundację do 1000 zł zabiegów w prywatnych gabinetach.” – prezentował założenia programu.

PSL chce, aby pieniądze szły za pacjentem i mu służyły. Jednocześnie chce, by lekarze, pielęgniarki i ratownicy mieli szanse na godziwe zarobki, by nie wyjeżdżali za pracą poza granice kraju.

źródło: Twitter