Zgorzelski krytykuje politykę zagraniczną PiS: Trumpizm zaszkodził Polsce

Trumpizm jednokierunkowy tego rządu w stosunkach z USA spowodował, że prezydent Joe Biden patrzy na nas inaczej. Ważniejszy jest dziś dla niego unormowanie sytuacji w Europie przez odpuszczenie tematu Nord Stream i skupienie się na Chinach – ocenił Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu.

Ludowcy ostrzegali, że jednostronna polityka zagraniczna PiS, skupiona wyłącznie na osobie Donalda Trumpa, źle się skończy dla Polski. Dzisiaj mamy potwierdzenie tej oceny. Joe Biden spotkał się z dziennikarzem RMF FM, ale ignoruje prośby Andrzeja Dudy o oficjalne spotkanie. Jednocześnie Polska znalazła się poza głównym nurtem amerykańskiej polityki. Zostaliśmy sami.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To osamotnienie polityczne naszego kraju, wywołane absurdalnymi pomysłami Kaczyńskiego, bardzo źle rokuje na przyszłość – uważają ludowcy. I proponują zupełnie nowe otwarcie w polskiej polityce zagranicznej, oparte na przywróceniu relacji z Europą i równoczesnym odbudowaniu stosunków z USA.