Najnowszy sondaż! PiS już ma z kim przegrać!

Przeprowadzony dla „Super Expressu” sondaż Instytutu Pollster pokazuje, że PiS po raz pierwszy od dawna ma już z kim przegrać!

Co prawda partia Jarosława Kaczyńskiego ciągle cieszy się poparciem 36,19 proc. badanych, jednak coraz bardziej czuje na plecach oddech Polski 2050. Na partię Hołowni chciałoby zagłosować 23,02 proc. badanych. Dalej znajduje się Platforma Obywatelska, ciesząca się poparciem 18,44 proc. badanych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja (9,7 proc.) oraz Lewica (7,01 proc.).

Co ciekawe, przybudówki PiS, czyli Solidarna Polska i Porozumienia faktycznie nie istnieją jako samodzielne byty polityczne.  Gdyby dzisiejsza Zjednoczona Prawica poszła do wyborów rozbita na trzy partie, to na PiS głosowałby 35,29 proc. badanych, na partię Ziobry 1,06 proc., a na Porozumienie zaledwie 0,54 proc. badanych.

W takim przypadku Polska 2050 dostałaby 22,99 proc. głosów, dalej byłaby, Koalicja Obywatelska  (17,79 proc.), Konfederacja (9,7 proc.), Lewica (6,52 proc.) i PSL (5,65 proc.).