Tusk spotkał się z Kosiniakiem-Kamyszem. Powstaje demokratyczna koalicja dla lepszej Polski

Donald Tusk i Władysław Kosiniak-Kamysz spotkali się, by przedyskutować najważniejsze problemy, jakie mają Polacy przez to, że u władzy są populiści z Kaczyńskim na czele i sposoby zaradzenia im. Według nieoficjalnych informacji Kosiniak-Kamysz i Tusk planują zbudowanie szerokiego frontu prodemokratycznego i prounijnego, który pozwoli odsunąć Kaczyńskiego od władzy we wcześniejszych wyborach.

Tusk wyznaczył wyraźną granicę podziałów w Polsce. PiS realizujący rosyjską agendę jest złem, które należy pokonać, by Polska była lepszym krajem, bardziej przyjaznym i dawała szanse na rozwój. Kosiniak-Kamysz wskazał obszary istotne dla ludowców, czyli sytuację rolników, firm, zmiany w edukacji a także kwestie opieki nad seniorami.

Reklamy

Relacje między prezesem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem a Donaldem Tuskiem są dobre niemalże od zawsze – mówił Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL.

Obaj panowie mają doskonałe relacje jeszcze z czasów, gdy znajdowali się wspólnie z koalicji i podobne poglądy na funkcjonowanie gospodarki. Zauważają m.in. potrzebę stabilizacji prawa, ograniczenia ilości produkowanych ustaw, reformy systemu oświaty czy zmian związanych z funkcjonowaniem aparatu skarbowego. Oprócz podobieństw są i różnice, ale wynikają one z różnych pomysłów na poprawienie sytuacji ludzi a nie dotyczą ideologii, która tak bardzo zajmuje Kaczyńskiego.

źródło: Twitter