Nawet politycy PiS nie mogą już znieść autokratycznych metod zarządzania partią przez Jarosława Kaczyńskiego. W rozmowie z „Polska The Times” senator Jan Maria Jackowski w mocnych słowach opisuje to, co dzieje się w partii.

– Przede wszystkim, myślę, że w PiS nie ma szacunku dla ludzi. Mówię to z perspektywy tego, co słyszę od szeregowych posłów i senatorów. Brak współudziału w podejmowaniu decyzji, brak elementarnego uznania dla ciężkiej pracy szeregowych posłów i senatorów, którzy w terenie robią bardzo wiele dla Prawa i Sprawiedliwości, a są traktowani przez kierownictwo tak, jak są traktowani. To bardzo poważna sprawa. Trudno zmobilizować ludzi do działania, do zaangażowania, jeśli ci uważają, że kierownictwo partii ich nie szanuje. Oni de facto w takiej sytuacji nie szanują też kierownictwa – mówi Jackowski.

Reklamy

– PiS zawsze deklarował, iż będzie walczył z nepotyzmem, za to krytykowaliśmy naszych poprzedników i to nie tylko z obozu PO-PSL, ale także z SLD, czy z AWS-u. Mówiliśmy, że w momencie, kiedy PiS dojdzie do władzy, będzie inaczej. Okazuje się, że wcale inaczej nie jest – dodaje senator.

Poprzedni artykułNajnowszy sondaż: Platforma rośnie w siłę!
Następny artykułPotężna wpadka rządu. Próbowali zablokować kanał ujawniający maile Dworczyka, przyznali że sprawa jest poważna