23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieUjawniamy: Władza nie ma żadnego programu, wszystko ustalane jest na bieżąco w...

Ujawniamy: Władza nie ma żadnego programu, wszystko ustalane jest na bieżąco w oparciu o badania!

Z ujawnionej treści e-maili Michała Dworczyka wynika, że badania opinii publicznej stanowią podstawę do podejmowania decyzji i kształtowania polityki władzy.

Nie ma żadnego długoterminowego programu, który realnie dałby rozwój Polsce, są tylko wyodrębnione pomysły, nakierowane na wyodrębnione grupy, mogące zagłosować na PiS. To jest podstawa kształtowania polityki.

Reklamy

Na podstawie badań prowadzona jest też polityka komunikacyjna, tak zwane przekazy dnia, które dostają członkowie złajdaczonej prawicy pojawiający se w mediach. Przekaz w żaden sposób nie jest kierowany do ogółu, tylko i wyłącznie do głosujących na PiS. To ma stanowić o „sukcesie”. W taki sposób PiS „zbadał” powrót Tuska i próbuje grać kartą porzucenia przez niego Polski.

Ten sposób rządzenia i prowadzenia polityki ma jednak istotną wadę, którą może wykorzystać opozycja. Wystarczy bowiem wyjść poza narzucony schemat i tworzyć własne przestrzenie działania politycznego by zmusić przeciwnika do zadławienia się własnymi przekazami, nie mającymi znaczenia w bieżącej polityce.

Musisz o tym wiedzieć!