Wyjeżdżajcie, mówi Morawiecki polskim przedsiębiorcom. „Polski Ład stawia na to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę”

Polski Ład stawia na to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę – powiedział Mateusz Morawiecki. Trudno o bardziej jasny przekaz. Pakujcie się i wyjeżdżajcie, w Polsce nic was dobrego nie czeka – zdaje się mówić rząd.

I wielu polskich przedsiębiorców już tak robi. Nikt nie czeka, aż w ostatniej chwili Sejm coś uchwali. Zapowiedzi dotyczące tak zwanego Polskiego Ładu są na tyle przerażające, że ludzie rozglądają się wokół i widzą inne kraje, w których firmy mają lepiej. W Czechach i Niemczech podatki i ceny są niższe. Wiele firm przeniesie się za granicę jeszcze w tym roku, pozostawiając pozorne działalności w Polsce, wykazujące straty.

Reklamy

Nowy pisowski wał spowoduje gwałtowny odpływ zdolnych, aktywnych ludzi i firm poza granice naszego kraju, poza nasz system podatki. Bo gdzieś jednak jest granica zachłanności fiskusa a poza tą granicą leży już tylko emigracja.

W ten sposób wpływy do budżetu zamiast wzrosnąć zmaleją a Kaczyńskiemu pozostanie tylko przestawienie drukarek w NBP w tryb turbo i obserwowanie jak wali się gospodarka. Do władzy doszli bowiem ludzie, dla których nie ma to znaczenia, ich interesuje władza dla samej władzy. O Polakach dawno zapomnieli a to co ich najbardziej interesuje to własne podwyżki.