18 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieWyjeżdżajcie, mówi Morawiecki polskim przedsiębiorcom. "Polski Ład stawia na to, żeby polscy...

Wyjeżdżajcie, mówi Morawiecki polskim przedsiębiorcom. „Polski Ład stawia na to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę”

Polski Ład stawia na to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę – powiedział Mateusz Morawiecki. Trudno o bardziej jasny przekaz. Pakujcie się i wyjeżdżajcie, w Polsce nic was dobrego nie czeka – zdaje się mówić rząd.

I wielu polskich przedsiębiorców już tak robi. Nikt nie czeka, aż w ostatniej chwili Sejm coś uchwali. Zapowiedzi dotyczące tak zwanego Polskiego Ładu są na tyle przerażające, że ludzie rozglądają się wokół i widzą inne kraje, w których firmy mają lepiej. W Czechach i Niemczech podatki i ceny są niższe. Wiele firm przeniesie się za granicę jeszcze w tym roku, pozostawiając pozorne działalności w Polsce, wykazujące straty.

Reklamy

Nowy pisowski wał spowoduje gwałtowny odpływ zdolnych, aktywnych ludzi i firm poza granice naszego kraju, poza nasz system podatki. Bo gdzieś jednak jest granica zachłanności fiskusa a poza tą granicą leży już tylko emigracja.

W ten sposób wpływy do budżetu zamiast wzrosnąć zmaleją a Kaczyńskiemu pozostanie tylko przestawienie drukarek w NBP w tryb turbo i obserwowanie jak wali się gospodarka. Do władzy doszli bowiem ludzie, dla których nie ma to znaczenia, ich interesuje władza dla samej władzy. O Polakach dawno zapomnieli a to co ich najbardziej interesuje to własne podwyżki.

 

Musisz o tym wiedzieć!