23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKto spłaci dług za 500+? Morawiecki ujawnił, że ten program jest na...

Kto spłaci dług za 500+? Morawiecki ujawnił, że ten program jest na kredyt

A przypominam, że 500+ jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów” – mówił w 2016 roku Mateusz Morawiecki na spotkaniu z sympatykami i działaczami PiS.

Program 500+ to jedna z największych porażek PiS. Mit o zwiększeniu dzietności miał pomóc tej partii dojść do władzy. Eksperci ostrzegali jednak, że pieniądze na dzieci nie zwiększą ilości urodzeń w Polsce i tak się właśnie stało. Dzisiaj, z perspektywy czasu, widać jak szkodliwy i zły jest to program. Przez 500+ wzrosły ceny wielu produktów i usług a pieniądze tracą na wartości.

Reklamy

Prawdziwą przyczyną tego, że Polacy nie chcą mieć w Polsce dzieci są wysokie podatki, niestabilne prawo, brak perspektyw oraz oraz brak możliwości rozwoju. To efekty fatalnej polityki PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia.

Państwo polskie jest po prostu niestabilne. Ludzie wolą wyjeżdżać za granicę i tam już mają dzieci – co widać po danych dzietności emigrantów. Wiele osób za granicą decyduje się na 3-4 dzieci.

A nam pozostaną po PiS gigantyczne długi.

 

Musisz o tym wiedzieć!