A przypominam, że 500+ jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów” – mówił w 2016 roku Mateusz Morawiecki na spotkaniu z sympatykami i działaczami PiS.

Program 500+ to jedna z największych porażek PiS. Mit o zwiększeniu dzietności miał pomóc tej partii dojść do władzy. Eksperci ostrzegali jednak, że pieniądze na dzieci nie zwiększą ilości urodzeń w Polsce i tak się właśnie stało. Dzisiaj, z perspektywy czasu, widać jak szkodliwy i zły jest to program. Przez 500+ wzrosły ceny wielu produktów i usług a pieniądze tracą na wartości.

Prawdziwą przyczyną tego, że Polacy nie chcą mieć w Polsce dzieci są wysokie podatki, niestabilne prawo, brak perspektyw oraz oraz brak możliwości rozwoju. To efekty fatalnej polityki PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia.

Reklamy

Państwo polskie jest po prostu niestabilne. Ludzie wolą wyjeżdżać za granicę i tam już mają dzieci – co widać po danych dzietności emigrantów. Wiele osób za granicą decyduje się na 3-4 dzieci.

A nam pozostaną po PiS gigantyczne długi.

 

Poprzedni artykułPrzedsiębiorcy-przebierańcy z ZPP popierają podwyżki podatków PiS. „Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak”
Następny artykułDzisiaj w całej Polsce protesty w obronie wolnych mediów