23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieMiłosz Motyka ostro do PiS: nie spaja Was program tylko koryto!

Miłosz Motyka ostro do PiS: nie spaja Was program tylko koryto!

Pamiętamy posła, który najpierw opuszczał obóz rządzący w świetle reflektorów, by później odnaleźć się cudownie jako doradca prezesa w BGK z pensją kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. To są te standardy PiS. Nie spaja was program, nic, tylko koryto – mówił dzisiaj Miłosz Motyka w programie TVP Info.

To ostra, ale bardzo trafna ocena. Skrót PiS często rozszyfrowuje się jako „pieniądze i stanowiska”. Celem Kaczyńskiego jest władza dla władzy, nie dobro narodu. Tak zwany Polski Ład, częściej nazywany Nowym Wałem to po prostu okradanie ciężko pracujących Polaków poprzez podnoszenie podatków – uważają ludowcy.

Reklamy

„Przedsiębiorcy przez te horrendalne podwyżki obciążeń z Polskiego ładu podniosą ceny swoich usług. Nie będą mieli wyboru. Oni w przeciwieństwie do tłustych kotów z
PiS fuchy w Spółkach Skarbu Państwa nie dostaną” – mówił Motyka. I rzeczywiście, ekonomiści są zgodni, że nowe podatki uderzą we wszystkich, bo wyższe ceny spowodują, że ludzie będą w stanie mniej kupować. Emeryci na przykład będą musieli więcej płacić za leki, za dostęp do lekarza.

 

Musisz o tym wiedzieć!