19 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSenator PiS: „Obóz Zjednoczonej Prawicy przechodzi do historii”

Senator PiS: „Obóz Zjednoczonej Prawicy przechodzi do historii”

Dosyć zdroworozsądkowo sytuację w Zjednoczonej Prawicy ocenia senator Jan Maria Jackowski. Jego zdaniem nie tylko ZP „przechodzi do historii”, a przyszłość „może być bardzo różna”.

– Poziom emocji, jaki towarzyszy relacjom między Prawem i Sprawiedliwością a Porozumieniem, jest tak wysoki, że nawet racjonalność polityczna schodzi na drugi plan. Mamy do czynienia z dalszą eskalacją tych napięć, co doprowadziło do tego, że dziś Porozumienie jest już poza obozem Zjednoczonej Prawicy. Można powiedzieć, że ten obóz, który odnosił dwukrotne zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w 2015 i 2019 roku, przechodzi do historii. A scenariusze, które rysują się na przyszłość, mogą być bardzo różne – stwierdził Jackowski.

Reklamy

– Gdyby rzeczywiście doszło do przyspieszonych wyborów, mogłoby się okazać, że PiS je wygra, ale nie będzie zdolne do stworzenia rządu, który utworzą inne ugrupowania – bez Prawa i Sprawiedliwości – mówi Jackowski.

– To oznaczałoby wejście w ostrą fazę rozliczeń rządów Zjednoczonej Prawicy. Myślę, że świadomość tego jest w PiS bardzo duża – dodaje.

Musisz o tym wiedzieć!