Potwierdzają się nasze informacje o szantażowaniu posłów przez służby PiS na zlecenie Kaczyńskiego. Justyna Dobrosz-Oracz poinformowała na antenie TVN, że rozmawiał z wieloma posłami na temat tego, że są zastraszani. Kto ich szantażuje? Najprawdopodobniej są to ludzie z bezpośredniego otoczenia Kaczyńskiego. Zaufani, bezwzględni i realizujący ślepo każde polecenie.

W PiS ma działać specjalna grupa do takich spraw. Na czym mają polegać szantaże? Na sugerowaniu, że na danego posła coś się znajdzie, na wykorzystywaniu wiedzy z podsłuchów, na tworzeniu profili psychologicznych przez pracowników służb specjalnych w celu znalezienia słabości danej osoby i wykorzystaniu jej.

Reklamy

Metoda szantażu stosowana jest nie tylko wobec posłów PiS, ale również wobec koalicjantów. Dziennikarka mówiła m.in. o posłach Solidarnej Polski. Pisaliśmy niedawno o tym, że Kaczyński chce z tym ugrupowaniem postąpić tak jak z Porozumieniem Gowina.

W kontekście publicznego pojawienia się wątków związanych z szantażem parlamentarzystów warto przypomnieć historię Andrzeja Leppera, który groził że ujawni metody stosowane przez Kaczyńskiego. Nie dożył tego. Może warto jeszcze raz wrócić do tej sprawy i wyjaśnić, kto tak naprawdę skorzystał na jego śmierci i dlaczego w tej sprawie pojawiały się również wątki rosyjskie.

 

Poprzedni artykułCo się stanie gdy w propagandzie TVP zamienimy słowo opozycja na PiS? Paski zaczynają pokazywać prawdę
Następny artykułBalcerowicz o upadłym pośle: Kukiz rżnie głupa