25 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieTusk stawia trafne pytanie: „Czy nie napluje nam w twarz?

Tusk stawia trafne pytanie: „Czy [PiS] nie napluje nam w twarz?

Podczas konferencji prasowej w Gołdapi, lider Platformy Obywatelskiej mówił głośno to, o czym wszyscy myślimy. Czy PiS jest zdolny posunąć się do tego, by nie uznać wyników demokratycznych wyborów?

Pytanie nie jest bezzasadne. Szef Platformy Obywatelskiej przypomniał niedawne głosowanie w Sejmie nad „lex TVN”, kiedy to marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła jego reasumpcję. Tylko dlatego, że zostało przegrane przez PiS. Tusk działania Witek uznał za „jawne oszustwo i fałszerstwo” i „jawną, całkowicie bezwstydną korupcję”.

Reklamy

Po czym Tusk zadał pytanie, czy PiS jest zdolne do tego by unieważnić wynik demokratycznych wyborów parlamentarnych.

– Czy nie naplują nam w twarz i nie powiedzą, że „nas te wyniki nie interesują”? Czy wtedy nie zarządza reasumpcję głosowania? – powiedział Tusk.

– Nie każdy musi głosować na nas, ale każdemu powinno zależeć na tym, aby jego glos był traktowany poważnie. […] Jeśli nie będziemy mieli takiej pewności, że te wybory nie będą sfałszowane. Dlatego też nie tylko pójście na wybory, ale też uczestnictwo w komisjach, ja-ko mężowie zaufania, będzie naszym wspólnym obowiązkiem – podsumował były premier.

Musisz o tym wiedzieć!