Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP wezwała Morawieckiego do przeproszenia za kłamliwe oskarżenia wobec funkcjonariuszy czasów PRL. Jeśli premier nie spełni żądania, zostanie pozwany – zapowiada FSSMRP. Jednocześnie do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Morawieckiego.

“Informujemy, że w dniu wczorajszym, tj. 23 sierpnia 2021 r., jedna z renomowanych Kancelarii Prawnych w Warszawie, działając z umocowania Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, wezwała obecnego Premiera Rządu RP – Mateusza Morawieckiego do usunięcia skutków naruszenia przez niego dóbr osobistych FSSM w postaci jej dobrego imienia, poprzez złożenie oświadczenia o następującej treści:

Reklamy

“Przepraszam Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie z powodu naruszenia w dniu 17 września 2020 r. jej dóbr osobistych, w szczególności w postaci jej dobrego imienia, poprzez zasugerowanie, że wszyscy funkcjonariusze służb mundurowych, którym obniżono świadczenia emerytalne, służyli w latach 1945-1989 w Urzędzie Bezpieczeństwa lub Służbie Bezpieczeństwa i mordowali polskich patriotów, w tym Żołnierzy Wyklętych, ks. Jerzego Popiełuszkę, ks. Zycha, ks. Suchowolca, ks. Niedzielaka i to jeszcze w 1989 r.”

Powyższy tekst powinien zostać opublikowany w terminie 14 dni od otrzymania powyższego wezwania na antenie TVP 1, bezpośrednio przed emisją programu „Wiadomości” o godz. 19:30 oraz na stronie głównej serwisu internetowego www.tvp.info. Ponadto M. Morawiecki został wezwany do zapłaty – za naruszenie dóbr osobistych FSSM kwoty 10.000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach z siedzibą w Warszawie.

W przypadku niezastosowania się do powyższego wezwania w wyznaczonym terminie, jak również w przypadku dalszego naruszania dóbr osobistych FSSM, sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego.

Niezależnie od powyższego w dniu wczorajszym ta sama Kancelaria Prawna, działając w imieniu pokrzywdzonego – Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, złożyła do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego oraz inne nieustalone osoby przestępstw na szkodę pokrzywdzonego, opisanych w art. 212 § 1 i § 2 oraz art. 231 § 1 Kodeksu Karnego”. – czytamy w komunikacie Federacji.

źródło: FSSMRP

Poprzedni artykułPijany poseł PiS robił to z psem. Teraz szefuje policji
Następny artykułMorawiecki chciał sprzedać PKP Cargo Rosjanom. Operację zablokował ekonomista, którego dzisiaj atakują podwładni Ziobry [FOTO]